Музична школа

Музична школа Дніпропетровської академії музики ім. М.Глінки – початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад у галузі професійного музичної освіти для обдарованих дітей.

Головною метою школи є підготовка учнів для продовження професійного навчання в музичному коледжі академії, пошук та залучення до навчання здібних, обдарованих і талановитих дітей, розвиток і підтримка їх здібностей, талантів та обдарувань, сприяння розвиткові інтелектуальних і творчих здібностей учнів відповідно до їх задатків та запитів, подальше впровадження диференційованого надання знань, вмінь та навиків, відповідно до індивідуальних можливостей дітей, задоволення потреб у професійному самовизначенні і творчій самореалізації, вільний розвиток особистості, виховання поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу, а також інших націй і народів.

У музичній школі на практиці реалізована найефективніша форма підготовки професійних музикантів високої кваліфікації: їхнє навчання у системі “школа-внз”, що відповідає світовим поглядам на вирішення проблем освіти.

Викладачі школи, завідуючі відділів постійно приймають активну участь у науково-практичних конференціях, семінарах, майстер-класах, відкритих уроках, що проводяться на базі Дніпропетровської академії музики ім. М.Глінки та за її межами.

Створено сприятливі умови для навчання обдарованих учнів, творчих колективів для їх успішної, результативної участі у регіональних, обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсах та фестивалях.

Колективне музикування - одна з найефективніших форм виховання та навчання дітей, які займаються грою на різноманітних музичних інструментах. Грамотна побудова навчально-виховного процесу дозволяє вирішити низку завдань – це, перш за все, виховання різноманітних музичних якостей, а також формування якостей особистих.

У музичній школі працюють дитячі творчі колективи: хор музичної школи, ансамбль юних скрипалів „Концертіно”, оркестр духових інструментів, ансамбль бандуристів та оркестр народних інструментів – до яких залучено всіх дітей музичної школи.

На уроках з музично-теоретичних дисциплін (сольфеджіо, теорія музики, музична література) з учнями проводять заняття висококваліфіковані викладачі, які використовують на уроках інтерактивні методи навчання та інноваційні технології.

Також в музичній школі впроваджено систему ABRSM та діє експериментальні класи з сольфеджіо (викладач Фурдуй Ю.В.).

Контингент музичної школи Дніпропетровської консерваторії ім. М.Глінки складає 165 учнів.

Структура музичної школи

ФОРТЕПІАНО

завідувач: кандидат мистецтвознавства, доцент Медведнікова Тетяна Олександрівна

ВІДДІЛ СТРУННИХ ІНСТРУМЕНТІВ

з класами скрипки, альта, віолончелі, контрабасу

завідувач: Гіль Тетяна Василівна

ВІДДІЛ ДУХОВИХ ТА УДАРНИХ ІНСТРУМЕНТІВ

з класами флейти, гобоя, кларнета, фагота, труби, валторни, тромбона, туби, саксофона та ударних інструментів

завідувачі: Зернаєва Ольга Сергіївна Потапов Ярослав Олександрович

ВІДДІЛ НАРОДНИХ ІНСТРУМЕНТІВ

з класами баяна, акордеону, бандури, домри, балалайки, гітари, цимбалів

завідувач: Лисогор Ірина Петрівна

ВОКАЛЬНО-ХОРОВИЙ ВІДДІЛ

завідувач: Хмилюк Тарас Васильович

ВІДДІЛ ЕСТРАДИ ТА ЕСТРАДНОГО СПІВУ

завідувач: Іщенко Ольга Євгенівна

ВІДДІЛ МУЗИЧНО-ТЕОРЕТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН

завідувач: Лагдишук Олена Анатоліївна

Фортепіанний відділ

Перспективні учні: Задворна Ганна (викладач Шпрінгер О.В.), Маторіна Марія (викладач Адлуцький Г.В.), Шишлянкова Тетяна (викладач Житна Ю.В.), Нестерцова-Собакарь Ліза (викладач Золотарьова Н.С.), Карпенко Сергій (викладач кандидат мистецтвознавства, доцент Медведнікова Т.О.).

Струнний відділ

Перспективні учні відділу: Міхайличенко Назар (викладач Гіль Т.В.), Клименко Вадим (викладач Кутакова О.М.), Сніжко Наталія (викладач Крамчанінова К.Г.), Манько Ганна (викладач Осєнєва І.О.), Харіна Валерія (викладач Євмінова І.Г.) – активні учасники конкурсів та концертів.

Духовий відділ

Перспективні учні: Комісаров Олександр (викладач Семеряга В.О.), Кучерін Іван (викладач Чорнобай О.О.), Стебловський Єгор (викладач Семеряга В.О.), Тішин Дмитро (викладач Денисенко Ф.А.), Сазонова Катерина (викладач Зернаєва О.С.), Ведовський Євген (викладач Ігнатенко В.П.), Місікова Радміла (викладач Денисенко Ф.А.), Місікова Софія (викладач Мазур Т.Г.), Литвиненко Варвара (викладач Шульман В.Ю.), Рибак Герман (викладач Гаркуша І.В.), Рибак Ірина (викладач Денисенко Ф.А.), Снісарь Яна (викладач Гурін І.О.).

Народний відділ

Перспективні учні відділу: Беззуб Ліза (викладач Хмель Н.В.), Журавльов Олег (викладач Саглаєва О.В.), Федотова Анастасія (викладач Радзецький Ю.В.), Петрунін Віталій (викладач Радзецький Ю.В.), Романько Кирило (викладач Ялоза А.Г.).

Вокально-хоровий відділ

Перспективні учні відділу – Макєєва Анна (викладач Рябошлик М.С.), Лобаченко Дар’я (викладач Рябошлик М.С.).

Хор музичної школи під керівництвом викладачів спеціалізації "Хорове диригування" Карася В.М. та Хмилюка Т.В. налічує 40 учасників.

На уроках з музично-теоретичних дисциплін (сольфеджіо, теорія музики, музична література) з учнями проводять заняття висококваліфіковані викладачі, які використовують на уроках інтерактивні методи навчання та інноваційні технології. Успішність та відвідування цих уроків у порівнянні з минулим роком поліпшилась. Відвідуються з перевіркою заняття, ведеться зведена відомість успішності.

Також в музичній школі впроваджено систему ABRSM та діє експериментальний клас з сольфеджіо (викладач Фурдуй Ю.В.).

У приміщенні Дніпропетровської академії музики ім. М.Глінки протягом навчального року проводилася низка заходів, що спрямовані на розвиток творчих здібностей, залучення до мистецтва дітей, підлітків та молоді, підвищення виконавської майстерності, а саме:

  • обласний фестиваль юних піаністів дитячих музичних шкіл, шкіл естетичного виховання та студентів музичних училищ „Клавіші надій”;
  • регіональний конкурс „Юний віртуоз” на фортепіанному відділі;
  • обласний фестиваль духової музики учнів дитячих музичних шкіл та шкіл естетичного виховання „Дніпровські сурми 2016”;
  • регіональний академічний концерт учнів дитячих музичних шкіл та шкіл естетичного виховання спеціалізації „Фортепіано”;
  • обласний конкурс „Смичковьонок збирає друзів”;
  • обласна олімпіада з сольфеджіо учнів дитячих музичних шкіл та шкіл естетичного виховання;
  • обласний фестиваль учнів дитячих музичних шкіл та шкіл естетичного виховання „Дніпрова пісня” ім. О.Поставної.
  • регіональний академічний концерт учнів молодших класів дитячих музичних шкіл та шкіл естетичного виховання спеціалізації „Струнні інструменти”.

Важливою складовою розвитку творчих здібностей дітей є їх участь у творчих конкурсах та фестивалях. Здобутки учнів музичної школи академії музики та їх педагогів у цьому напрямку досить вагомі, а саме:

відділ „Фортепіано”

КОМІСАРОВА ГАННА (підготовчий клас, викладач Житна Ю.В,) – учасниця міжнародного фестивалю україно-польської музики ім. Шопена;

НЕСТЕРЦОВА-СОБАКАРЬ ЛІЗА (6 клас, викладач Золотарьова Н.С.) – лауреат ІІІ премії міжнародного фестивалю україно-польської музики ім. Шопена;

МАТОРІНА МАРІЯ (7 клас, викладач Адлуцький Г.В.) – учасниця концерту пам`яті Ріхтера, лауреат ІІІ премії на всеукраїнському конкурсі „Нейгазовські зустрічі” (Кіровоград), лауреат ІІ премії на обласному дитячо-юнацькому конкурсі „Музичний калейдоскоп”, лауреат І премії на конкурсах „Музична веселка” та „Юний віртуоз”;

ШИШЛЯНКОВА ТЕТЯНА (7 клас, викладач Житна Ю.В.) – учасниця конкурсів „Нейгазовські зустрічі” та „Музичний калейдоскоп”, лауреат ІІІ премії міжнародного фестивалю україно-польської музики ім. Шопена, лауреат ІІ премії на конкурсі „Юний віртуоз”;

КАРПЕНКО СЕРГІЙ (7 клас, викладач Медведнікова Т.О.) - учасник концерту пам`яті Ріхтера та міжнародного фестивалю „Музика без меж”, прийняв участь в майстер-класі професора Ганноверської академії музики Ігоря Читуєва, лауреат І премії міжнародного фестивалю україно-польської музики ім. Шопена та на конкурсі „Юний віртуоз”;

відділ „Струнні інструменти”

МІХАЙЛИЧЕНКО НАЗАР (5 клас, скрипка, викладач Гіль Т.В.) – дипломат ІІІ відкритого конкурсу скрипалів та віолончелістів ім. Л.Когана;

КЛИМЕНКО ВАДИМ (6 клас, скрипка, викладач Кутакова О.М.) - дипломат ІІІ відкритого конкурсу скрипалів та віолончелістів ім. Л.Когана, лауреат диплому ІІІ ступеню міжнародного конкурсу-фестивалю дитячого та юнацького виконавського мистецтва „Акорди Хортиці” (Запоріжжя), лауреат ІІ премії відкритого конкурсу виконавської майстерності „Музична веселка”, Гран-прі на обласному дитячо-юнацькому конкурсі „Музичний калейдоскоп”;

СНІЖКО НАТАЛІЯ (6 клас, скрипка, викладач Крамчанінова К.Г.) – лауреат диплому ІІІ премії на ІІ всеукраїнському конкурсі юних скрипалів та віолончелістів ім. Вадима Червова, лауреат ІІ премії на обласному дитячо-юнацькому конкурсі „Музичний калейдоскоп”, лауреат І премії на конкурсі „Музична веселка”;

МЕЛЬНИК ЄВГЕНІЯ (віолончель, 6 клас, викладач Плетнер Н.А.) - лауреат ІІ премії на конкурсі „Музична веселка”;

АНАСАМБЛЬ СКРИПАЛІВ „КОНЦЕРТІНО” (керівник Гіль Т.В.) – лауреат диплому І премії на всеукраїнському фестивалі талантів „Diamant”;

відділ „Оркестрові духові та ударні інструменти”

КОМІСАРОВ ОЛЕКСАНДР (2 клас, валторна, викладач Семеряга В.О.) – лауреат І премії на фестивалі-конкурсі „Дніпровські сурми-2016”;

КУЧЕРІН ІВАН (3 клас, ударні, викладач Чорнобай О.О.) – Гран-прі на фестивалі-конкурсі „Дніпровські сурми-2016”;

САЗОНОВА КАТЕРИНА (4 клас, флейта, викладач Зернаєва О.С.) – лауреат диплому ІІІ ступеню на ІV міжнародному інструментальному конкурсі Євгена Станковича (Київ), лауреат ІІ премії на фестивалі-конкурсі „Дніпровські сурми-2016”;

СТЕБЛОВСЬКИЙ ЄГОР (4 клас, валторна, викладач Семеряга В.О.) - лауреат І премії на фестивалі-конкурсі „Дніпровські сурми-2016”;

ТІШИН ДМИТРО (4 клас, блок-флейта, викладач Денисенко Ф.А.) – дипломант ІV міжнародного інструментального конкурса Євгена Станковича (Київ), лауреат І премії відкритого конкурсу виконавської майстерності „Музична веселка”, лауреат І премії на фестивалі-конкурсі „Дніпровські сурми-2016”;

ГАНЖА ДЕНИС (5 клас, кларнет, викладач Мазур Т.Г.) – Гран-прі на фестивалі-конкурсі „Дніпровські сурми-2016”;

МІСІКОВА РАДМІЛА (5 клас, флейта, викладач Денисенко Ф.А.) – лауреат І премії на фестивалі-конкурсі „Дніпровські сурми-2016”, лауреат І премії відкритого міжнародного фестивалю-конкурсу музики та академічного співу „Золота ліра”;

ГРЕЧУХА СЕРАФИМА (6 клас, саксофон, викладач Гурін О.І.) - лауреат І премії на фестивалі-конкурсі „Дніпровські сурми-2016”;

ЛИТВИНЕНКО ВАРВАРА (7 клас, гобой, викладач Шульман В.Ю.) - Гран-прі на фестивалі-конкурсі „Дніпровські сурми-2016”;

РИБАК ІРИНА (7 клас, флейта, викладач Денисенко Ф.А.) – лауреат ІІ премії відкритого конкурсу виконавської майстерності „Музична веселка”, ”, лауреат І премії на фестивалі-конкурсі „Дніпровські сурми-2016”;

СВИНАРЕНКО МИХАЙЛО (7 клас, саксофон, викладач Гурін О.І.) - лауреат І премії відкритого конкурсу виконавської майстерності „Музична веселка”;

СНІСАР ЯНА (7 клас, фагот, викладач Гурін О.І.) - Гран-прі на фестивалі-конкурсі „Дніпровські сурми-2016”;

відділ „Народні інструменти”

БЕЗЗУБ ЛІЗА (4 клас, бандура, викладач Хмель Н.В.) - лауреат І премії відкритого конкурсу виконавської майстерності „Музична веселка”, лауреат І премії на обласному дитячо-юнацькому конкурсі „Музичний калейдоскоп”, лауреат І премії на всеукраїнському конкурсі-фестивалі бандуристів „Хортицький кобзарь” (Запоріжжя), лауреат І премії на всеукраїнському конкурсі-фестивалі виконавців на народних інструментах „Провесінь” (Кіровоград);

ЖУРАВЛЬОВ ОЛЕГ (6 клас, баян, викладач Берсан А.А.) - лауреат І премії відкритого конкурсу виконавської майстерності „Музична веселка”;

ПЕТРУНІН ВІТАЛІЙ (6 клас, гітара, викладач Радзецький Ю.В.) – лауреат ІІІ премії на обласному дитячо-юнацькому конкурсі „Музичний калейдоскоп”;

РОМАНЬКО КИРИЛО (7 клас, гітара, викладач Ялоза А.Г.) - лауреат ІІ премії відкритого конкурсу виконавської майстерності „Музична веселка”;

відділ „Естрадний спів”

НЕЧАЄВА МАР`ЯНА (6 клас, викладач Писаренко Ю.В.) – лауреат диплому ІІІ ступеню на всеукраїнській музичній олімпіаді „Голос країни”, лауреат диплому І ступеню на ІІІ всеукраїнському фестивалі-конкурсі інструментального, вокального, хореографічного та театрального мистецтва „Якщо кохаєш…”;

ЯНУШКЕВИЧ ДАР`Я (3 клас, викладач Іщенко О.Є.) –лауреат диплому І ступеню на ІІІ всеукраїнському фестивалі-конкурсі інструментального, вокального, хореографічного та театрального мистецтва „Якщо кохаєш…”;

Учні школи беруть активну участь в різноманітних концертних заходах міста. Маторіна Марія (викладач Адлуцький Г.В.) – концерт „Вчитель та учень” в приміщенні Дніпропетровської міської бібліотеки, Карпенко Сергій (викладач кандидат мистецтвознавства, доцент Медведнікова Т.О.) – концерт пам`яті Ріхтера в Великій залі академії музики.

Крім того, Карпенко Сергій брав участь в майстер-класах лауреатів міжнародних конкурсів Ігоря Читуєва - професора Вищої школи музики, театру і медіа в Ганновері та В`ячеслава Попругіна - викладача Московської державної консерваторії.