Бібліотека

  • Історія
  • Культурно-просвітницька робота
  • Бібліотека в цифрах
  • Контакти

Кожна бібліотека унікальна, неповторна, значуща і цікава своєю історією.

Офіційним роком народження бібліотеки Дніпропетровської консерваторії ім. М.Глінки вважається 1898 рік, коли при місцевому відділенні Імператорського російського музичного товариства було відкрито музичні класи (одночасно було розпочато створення бібліотеки) на базі яких у 1901 році було створено музичне училище.

Бібліотека училища мала добрі зв’язки з Москвою та Санкт-Петербургом, її фонди поповнювалися різноманітними нотними виданнями найвідоміших в той час видавництв: Гутхейля, Юргенсона, Петерса та інших.

У період існування навчального закладу у статусі музичного училища, консерваторії, музичного технікуму, фонди бібліотеки значно поповнилися українськими нотними виданнями музичних видавництв Л.Ідзіковського, видавництва «Кобза».

Колись це були звичайні видання, через століття вони перетворились на раритети і сьогодні являють собою історичне, джерелознавче та культурне надбання бібліотеки.

У роки Великої Вітчизняної війни Музичне училище разом із бібліотекою було евакуйоване в російське місто Тобольск, де продовжувало свою навчальну та творчу роботу.

У 1946 році музичне училище повернулося до Дніпропетровська, разом із бібліотекою. За роки війни частина бібліотечного фонду була втрачена, до Дніпропетровська повернулося тільки 10870 нотних та 625 книжкових видань, які й склали основу бібліотеки у повоєнні роки.

У 1988 році, у новій будівлі Дніпропетровського музичного училища ім. М.Глінки бібліотека отримала у своє користування приміщення, загальною площею понад 300 кв.м.

Багато ще різних подій відбувалося у житті закладу, але головною подією стало створення у 2006 році на базі музичного училища Дніпропетровської консерваторії ім.. М.Глінки.

Сьогодні, не зважаючи на свій поважний вік, бібліотека консерваторії продовжує динамічно розвиватися і є яскравим прикладом кардинальної трансформації бібліотеки навчального закладу в сучасній інформаційній і комунікативний центр, створений завдяки об’єднанню бібліотечних робітників та представників адміністрації ВН

Ректор консерваторії Ю.М.Новіков багато уваги приділяє роботі бібліотеки, розуміючи цінність інформації, її вплив на розкриття творчих здібностей і формування інноваційного мислення студентів.

У бібліотеці зроблено капітальний ремонт, повністю змінено інтер’єр: сучасні офісні меблі, зручне розташування комп’ютерної техніки, яскраві матеріали інформаційні стендів- основні складові оформлення бібліотеки.

В інтер’єр читальної зали органічно вписуються експозиції картин та персональних колажів, присвячених студентам та викладачам консерваторії. Для студентів вони є своєрідною фіксацією в їхньому житті, навчанні, викликають позитивні емоції, почуття гордості за навчальний заклад, де вони здобувають освіту.

Бібліотека Дніпропетровської консерваторії ім. М.Глінки здійснює інформаційне забезпечення викладачів, науковців, студентів та допоміжного персоналу консерваторії.

Свою роботу вона спрямовує на повне забезпечення навчального, наукового, творчого, мистецького та виховного процесу необхідною музичною, нотною, навчальною, методичною, довідковою та художньою літературою, періодичними виданнями та іншими інформаційними матеріалами, що необхідні вищому закладу освіти для виконання статутних положень.

Значна увага в бібліотеці консерваторії приділяється впровадженню новітніх технологій. Комп’ютерний парк бібліотеки налічує 5-АРМ. В розпорядженні бібліотеки є ксерокс/сканер. Придбано програмне забезпечення «ІРБІС-64», завдяки якому є можливість створювати власні інформаційні ресурси, БД (бази даних), які складають ЕК (електронний каталог) бібліотеки, який в свою чергу надає можливість швидкого пошуку необхідної інформації, виконання бібліографічних довідок, тематичний пошук для написання курсових та контрольних робіт.

В умовах швидкого розвитку інформаційної індустрії бібліотекарі навчають студентів культурі споживання інформації, навичкам її аналітичного відбору, вмінню користуватися Інтернетом та власноруч створеними БД «Ноти», «Періодичні видання», «Книги».

ЕК як ключовий елемент відкритого інформаційного простору бібліотеки свідчить про якісні зміни моделі взаємодії бібліотеки та користувача.

Бібліотека консерваторії сприяє розвитку творчих міжвузівських контактів, кооперуванню спільних заходів та пошуку нових напрямків в роботі, поліпшує і поширює комунікаційні зв’язки між бібліотеками ВНЗ.

Бібліотека консерваторії здійснює також бібліотечне обслуговування музичної громадськості регіону, сприяє підвищенню рівня музичної освіти студентів інших навчальних закладів та громадян міста Дніпропетровська.

Заходи бібліотеки консерваторії ім. М.Глінки до року англійської мови

1. Перегляд відеозаписів опер, концертів англійською мовою в рамках бібліотечного проекту «Музичні шедеври».

2. Літературний марафон : “Reading Shakespeare’s sonnets”

3. Англійський розмовний клуб «Починайте говорити англійською» ведуча: В.В.Єрмакова

4. Конкурс : «Триптих »- творчі роботи студентів англійською мовою на тему: “My conservatoire as I see it”Поштова адреса бібліотеки: 49044, м.Дніпропетровськ, вул..Ливарна,10.

Електронна адреса бібліотеки: e-mail: dp-conservatory@yandex.ru

Телефон: (0562) 47-26-87;

Режим роботи бібліотеки: 8.00 - 17.00 - понеділок - п’ятниця