Практика

 • Педагогічна
 • Лекторська
 • Виконавська

Педагогічна практика

Педагогічна практика студентів - спеціалістів

Педагогічна практика у вищому навчальному закладі є зв'язуючою ланкою між теоретичним навчанням студента та його майбутньою самостійною роботою в обраній професії. Всі набуті студентами знання інтегруються, конкретизуються і поглиблюються в процесі практики. Педагогічна практика складається з багатьох компонентів складної та відповідальної роботи з навчання грі на музичному інструменті. Студенту – випускнику освітнього рівня «спеціаліст» потрібно повністю заглибитися в процес навчання у коледжі. Допомога викладачу – консультанту в складанні робочої програми підопічного студента коледжу, спостереження процесу вивчення музичних творів на уроках, допомога підопічному студенту в організації самостійної роботи, додаткові консультації, спостереження виступів на контрольних заходах – це маленькі цеглинки, з яких складається педагогічний процес. Але основним компонентом все-таки є вміння цікаво і професійно вести урок.

За висловом професора І.А.Каірова: «Урок представляє собою щось ціле і закінчене, але кожен окремий урок являється лише часткою у ланцюжку уроків, об’єднаних загальною метою, загальними завданнями і змістом». Якість уроку залежить від підготовки до нього. Педагог має добре усвідомити мету кожного уроку, його зв’язок з попереднім і майбутніми уроками. Підготовка до уроку складається з чіткого визначення об’єму матеріалу, який потрібно опрацювати, та планування самого уроку.

Найвідповідальнішим моментом в процесі проходження практики є проведення студентом – практикантом відкритого тематичного уроку, тривалістю 30 хв. В ході відкритого уроку практикант має показати навички самостійної педагогічної роботи зі студентом коледжу, арсенал методичних прийомів, володіння професійною мовою, пошук індивідуального підходу до учня, свої виконавські навички в ході опрацювання музичного матеріалу уроку.

До проведення відкритого уроку практикант має серйозно і ґрунтовно підготуватися. В цьому йому обов'язково допоможе вибір конкретної теми та складання розгорнутого плану проведення уроку.

В методиці викладання групових предметів (як у загальноосвітніх школах, так і в музичних) є чітко розроблені плани проведення уроку. При індивідуальному навчанні складання плану супроводжується певними труднощами. Це пов'язано з особливостями проведення індивідуальних уроків, з ускладненнями планування (включенням творчого елементу навчання, необхідністю врахування проблем даного моменту). Проте, незважаючи на вищезгадані складнощі, планування індивідуального уроку є необхідним і результативним. Воно допомагає бачити перспективи професійного розвитку підопічного студента, робить роботу послідовною, допомагає застосовувати принцип «від простого до складного».

Попереднє планування дозволяє підібрати додатковий матеріал для заняття, урізноманітнити форми й методи уроку, використати сучасні технології навчання. Ми вважаємо, що розрахунок лише на імпровізаційність і натхнення є помилкою. Безперечно, що момент імпровізації є надзвичайно цінним і необхідним компонентом уроку. Дуже часто необхідно вносити корективи під час проведення уроку, тому що іноді доводиться терміново вирішувати проблеми, які не були передбачені, але вимагають невідкладного опрацювання. Корективи в ході уроку іноді залежать від готовності підопічного студента до заняття, а це впливає на його психологічний стан на даний момент.

Студентам V курсу факультету пропонується така форма плану – проспекту:

 • Формулювання теми уроку та її актуальність.
 • Відомості про композитора в ракурсі творчості.
 • Жанр твору (місце жанру у творчості композитора).
 • Форма твору.
 • Художній зміст твору, його драматургія, образно – емоційна сфера.
 • Прослухування музичного матеріалу у виконанні сткдента.
 • Аналіз виконання.
 • Визначення низки проблем (пов'язаних з розкриттям художнього змісту твору) для опрацювання на уроці.
 • Робота зі студентом над вирішенням визначених проблем із застосуванням необхідних методів (обов'язково – показ на інструменті).
 • Підсумок уроку.

Після проведення відкритого уроку необхідно його детально проаналізувати. Адже коли ми повертаємося до цікавих позитивних моментів, або, навпаки, аналізуємо неточності чи невдачі, у свідомості студентів формується їх індивідуальне сприйняття матеріалу, поглиблюються придбані знання, відшліфовуються напрацьовані раніше навички.

Пропонується такий план аналізу відкритого уроку

 • Особливості побудови уроку, інформативність уроку.
 • Як була висвітлена художня сторона музичного матеріалу?
 • Чи вірно були визначені технологічні проблеми, що виникли у студента під час гри?
 • Які методи рекомендувалися для їх усунення?
 • Чи вірно робилися зауваження на уроці?
 • Якість словесних пояснень (доступність, своєчасність, грамотність, професійність).
 • Володіння професійною мовою.
 • Загальна атмосфера уроку, контакт практиканта зі студентом.
 • Побажання для практиканта.

З метою використання більшої кількості форм і методів роботи на уроці рекомендується опрацювання одного твору. Такі повні тематичні уроки надзвичайно важливі, тому що вони загострюють увагу, націлюють на одну тему (її різні аспекти), що дає можливість глибше засвоїти матеріал і відповідно втілити дидактичні принципи «систематичності та послідовності» і «міцного засвоєння знань».

І.В.Климчик

Аналіз уроку

Лекторська практика

Музична вітальня

Фантазія в стилі Джаз

2 листопада відбулася чергова зустріч студентів академії з учнями 8 класу СШ№67 в «Музичній вітальні». Темою лекції – концерту був джаз. Цікава і різноманітна концертна програма сприйнялася слухачами позитивно, хоча музичний матеріал був досить складним і незвичним для пересічного школяра. Але натхненне виконання наших студентів не залишило байдужих у затишній залі відділу мистецтв Обласної бібліотеки для дітей. В концертній програмі були представлені різні стилі джазового виконавства: босса - нова, соул, джаз-вальс, свінг та ін.. Кожний номер концерту вирізнявся оригінальним складом виконавців, що сприяло його динамічному сприйняттю. Текстовий матеріал, який майстерно підготувала Наталя Кубишева (викл. Щітова С.А.) був логічним, послідовним та інформативним; ведуча добре сприймалася слухацькою аудиторією. Великий внесок у створення програми концерту внесли молоді перспективні викладачі академії: Денис Геннадійович Маленко, Ольга Євгенівна Іщенко, Павло В′ячеславович Хмельков. Приємно, що основу учасників концерту складали студенти 1 – 2 курсів. А це означає, що в нас є великий потенціал в джазовому виконавстві, який ми зможемо розвинути спільними зусиллями педагогічного колективу академії.

Учасниками концертної програми були: Павло Хмельков (труба), Вікторія Кіях (вокал), Дмитро Бобровський, Влад Зайченко,В′ячеслав Старостін (гітара), Ксенія Слободян (фортепіано), Анастасія Рябенко (саксофон), Ігор Левчук (контрабас), Ярослав Ковсюк (барабани), концертмейстер Габріела Магальяш.

Студентська філармонія в Центральній бібліотеці

24 вересня 2016 року стартував другий концертний сезон проекту «Студентська філармонія в Центральній бібліотеці». Він проходитиме під гаслом «Дніпропетровська академія музики – минуле й сьогодення». Ми хочемо розказати доброзичливій публіці бібліотеки про складну історію створення нашого навчального закладу та окремих його структур, згадати імена тих людей, які творили цю історію, та показати сучасний стан вузівської фахової підготовки музичних кадрів (виконавців та музикознавців) Дніпропетровщини.

В цьому сезоні проект розширює рамки своєї роботи. Просвітницький характер лекцій – концертів викликав позитивну реакцію слухачів. Адже ведучі концертів повідомляють цікаві маловідомі факти та готують публіку до сприйняття музичних творів, попереджаючи той настрій, що пануватиме під час живого виконання. Тому у другому концертному сезоні зустрічі заплановані двічі на місяць у двох напрямках: один напрямок знайомить з історією та сьогоденням окремих спеціалізацій (це великі збірні концерти кафедр та спеціалізацій) , а другий напрямок більш вузького профілю, який дає змогу більш детально та глибоко зануритися в специфіку роботи окремих класів та викладачів.

Пропонуємо фоторепортаж з відкриття другого концертного сезону. Перша зустріч пройшла дуже динамічно і цікаво. Було озвучено основні віхи створення нашого закладу (ведучі Поліна Ніяка та Юлія Коломієць ( викл. Гужва О.П.)) та прослухано багато студентських виступів, які майстерно підготували викладачі Н.Ю.Чеснокова, О.М.Кутакова, К.Ю.Миколайко, Ю.В.Радзецький, А.А.Берсан,, Н.В.Башмакова, С.Г.Горовий, О.Є.Іщенко та В.О.Лебедь.

Клуб школяра

«Музичний круїз Європою»

20 жовтня розпочав свою роботу «Клуб школяра», який другий рік працює на базі Дніпропетровської академії музики. Мета проекту – познайомити школярів міста (7 – 9 класів) з нашим закладом, створити атмосферу свята, притаманну зустрічам з класичною музикою у живому виконанні, зробити черговий крок на шляху виховання любові до музичного мистецтва. Лекції - концерти, що проходять систематично (1 раз на місяць), мають просвітницький характер. Ми намагаємося підібрати концертну програму так, щоб вона була зрозуміла публіці, в достатній мірі інформативна, цікава і містила ексклюзивну інформацію. Слухацька аудиторія, яка цього разу складалася з учнів та вчителів музики Амур – Нижньодніпровського району, назавжди запам′ятає цей концерт, тому що в ньому звучали такі інструменти, які дуже рідко можна побачити на інших сценах: арфа, литаври, цимбали, гобой, фагот та ін.. А натхненне виконання наших студентів не залишило байдужих у залі. Дуже приємне враження справили ведучі концерту – Олексій Хозяїнов та Ксенія Гонтар. Їх коментарі були цікавими та змістовними, а ще емоційно донесені до слухачів. Велику роботу в підготовці концерту провела Ірина Михайлівна Рябцева.

Про позитив від зустрічі свідчить велика кількість фото та відео, які під час та після концерту були зроблені публікою, та викладені в інтернеті. В нашої академії з′явилося багато нових друзів, які вже запитують про нові концерти, а деякі мріють вступити до нас на навчання.

В концерті приймали участь: Габріела Магальяш (кл. викл. Чеснокової Н.Ю.), Тетяна Любчич (кл. викл. Миколайко К.Ю., концертмейстер О.Павлухіна), Яна Злуніцина (кл. викл. Жарикова Д.В.), Світлана Коваль, Єгор Водоп′ян, Михайло Музюкін (кл. викл. Старовойтової С.Д.), Катерина Голуб (кл. викл. Гумен О.І.), Іван Мочернюк (кл. викл. Пархоменка А.Ю., концертмейстер О.Поспєлова), Юрій Трачук (кл. викл. Лишака А.С., концертмейстер В.Кацило).

Музична вітальня

Музична вітальня: музика і ти

Романтизм як джерело натхнення

Творчість композиторів епохи Романтизму надихнула і наших студентів до творчості. 7 жовтня 2016 року в приміщенні Обласної бібліотеки для дітей розпочала свою роботу «Музична вітальня: музика і ти», яка вже сьомий рік співпрацює з нами. Учасники зустрічей – в основному дітлахи ЗОСШ №67, 23, 67 та ін.. Та з недавніх пір слухацька аудиторія розширилися. Лекції – концерти почали відвідувати й дорослі поціновувачі музичного мистецтва. Дуже змістовно, доступно й емоційно провів зустріч студент 4 курсу коледжу Роман Коваленко (кл. викл. Щітової С.А.). Діти із задоволенням слухали красиву романтичну музику Ф.Шопена, А.Дворжака, С.Рахманінова в достойному виконанні наших студентів: Дар′ї Барановської (кл. викл. Кутакової О.М. (конц. Н.Белоконєва)), Габріели Магальяш (кл. викл. Чеснокової Н.Ю.), Тетяни Окіпної (кл. викл. Миколайко К.Ю. (конц. Г.Магальяш)), Анастасії Шевчук (кл. викл. Капітонової В.Є.), Єгора Кутового (кл. викл. Берсана А.А.).

Проект «Музична вітальня»

Концерт – зустріч «Українська муза крізь століття»

18 березня 2016 року.

Одна з кращих зустрічей в проекті «Музична вітальня» нещодавно відбулася в Обласній бібліотеці для дітей. Усі ланки, з яких складається захід, були підготовлені у найліпшому варіанті. Цікава різноманітна концертна програма, високий виконавський рівень солістів та ансамблю, майстерне звучання акомпанементу, емоційне та виразне ведення концерту, змістовна та доступна дитячій аудиторій добірка матеріалу – все це створило позитивний патріотичний настрій, який заполонив юні душі та всі куточки чудової мініатюрної зали. Широкий спектр музичних надбань українського академічного мистецтва (від Миколи Лисенка та Семена Гулака – Артемовського до творів сучасних українських композиторів Дмитра Клебанова, Анатолія Кос – Анатольського, Бориса Буєвського, Зенона Ковпака, Ростислава Демчишина та Дмитра Гладіренка) із задоволенням сприймали діти четвертого класу ЗОСШ №67. Щирі оплески стоячи після кожного номеру програми надовго запам′ятаються виконавцям Володимиру Соколу, Надії Миколайчук, Юлії Курчавій, Богдані Євстратенко, Іллі Мичлу, Анастасії Кукуніній, Володимиру Лебедю та учасникам квартету саксофоністів: Анастасії Кукуніній, Павлу Снарському, Кирилу Стьопіну та Євгену Гулаку. Професійну підтримку отримували студенти від майстерних концертмейстерів: Олени Шпрінгер, Дмитра Чигрина, Галини Федосової та Габріели Магальяш. В концерті були представлені класи викладачів Миколайко К.Ю., Шульмана В.Ю., Кікас В.П., Денисенка Ф.А., Лебедя В.О.

Необхідно підкреслити зацікавлений підхід до справи наших студентів – теоретиків, яких організовує, навчає і направляє Ірина Михайлівна Рябцева.

Право ведення даного концерту виборола у чесній боротьбі студентка 1 курсу училища Віка Панасенко, яка не тільки вміло підібрала і поєднала текстовий матеріал, а й зуміла його щиро та відкрито донести до слухачів. Натхненна декламація поетичних рядків створювала потрібний емоційний фон для сприйняття музичних творів. Українські мотиви в одязі та зовнішності ведучої яскраво підкреслювали національну основу даної зустрічі..

Після такого спілкування відчувається гордість за нашу консерваторію, за її студентський, концертмейстерський та викладацький склад. А діти, що, мов губка, увібрали все, запам′ятають концерт надовго і, ми впевнені, ще неодноразово прийдуть на зустріч з академічним професійним виконавством, бо воно є справжнім, неповторним і натхненним.

«Чарівний голос гітари»

Велика кількість підлітків мріє грати на гітарі. Вона зачаровує своїм тембром та різними фактурними викладками. Інструмент має різноманітне застосування: він впевнено почуває себе і в академічному виконавстві, і у джазі, і в побутовому музикуванні.

Саме з класичною гітарою та її специфічним оригінальним репертуаром познайомилися учні восьмих класів ЗОСШ №67 під час зустрічі в «Музичній вітальні» Обласної бібліотеки для дітей. Виконавцями були студенти – випускники класу гітари нашого училища та факультету: Олексій Кочетов, В′ячеслав Старостін, Дмитро Ваксер та Гліб Кіндзерський. В програмі прозвучали твори з програми, що готується для випускного іспиту з фаху та ансамблю. Така обкатка програми дуже необхідне юним виконавцям, адже жива реакція аудиторії є найкращим показником їх готовності до концертної практики. А у студентки 1 курсу спеціалізації «Теорія музики» Катерини Кердан це було «бойове хрещення» в її лекторській роботі. Право вести лекцію – концерт вона виборола на конкурсній основі серед усіх студентів спеціалізації. Її дебют був досить вдалим.

До привітної зали відділу мистецтв завітали викладачі та студенти консерваторії, працівники бібліотеки та шанувальники гітарної музики. Приємно, що перед початком зустрічі, яка носила просвітницький характер, зала була наповнена чарівним голосом гітари, що майстерно звучала в руках метра гітарного мистецтва Юрія Володимировича Радзецького.

Захід підготували і провели викладачі консерваторії Ю.В.Радзецький, А.Г.Ялоза та кандидат мистецтвознавства І.М.Рябцева.

Клуб школяра

Рубрика «Музичний словник», тема «Вокальні жанри»

Пісня, романс, аріозо, арія, оперні сцени, джазові та фольклорні композиції… З такими жанрами вокальної музики зустрілися учасники «Клубу школяра» під час першого спілкування в новому навчальному році. Учні загальноосвітніх шкіл Жовтневого району, які навчаються в музичних школах Дніпропетровська, познайомилися з нашим навчальним закладом в процесі живого спілкування зі студентами – виконавцями та викладачем Ларисою Валеріївною Гонтовою. Уважно слухали діти народні пісні, представлені новим фольклорним колективом – ансамблем «Калита» під керівництвом Т.В.Хмилюка. Бурхливі оплески викликало виконання Пісні Бояна з опери «Руслан і Людмила» М.Глінки студентом Миколою Єфименко (клас Ю.М.Худієнко, концертмейстер – Л.Рибак). Зачарувала співом слухачів бандуристка Тетяна Окіпна (клас Заслуженого працівника культури С.В.Овчарової). Виразно і піднесено звучали голоси Анастасії Шевчук та Олексія Тарана (клас О.В.Гопки, концертмейстер М.Гаркуша). Жанр естрадної музики був представлений джазовою вокальною композицією у виконанні Наталії Сулим (клас викладача Р.К.Степанян, партія фортепіано – В.Царик). Під час лекції-концерту був використаний цікавий відеоряд з оперних постановок творів І.Стравинського, К.Дебюссі, Е.Л.Уеббера.

Разом зі школярами до нас завітали і вчителі музики, які є тими ниточками, що зв'язують нас з підростаючим поколінням. Можливо завдяки такому безпосередньому спілкуванню в когось розгориться полум'я любові до музики, хтось виявить бажання займатися нелегкою справою музичного виконавства, здобуваючи професійну освіту. Сподіваємося, що наші просвітницькі зусилля не пройдуть марно і в дитячій пам'яті залишаться приємні спогади про відвідування консерваторії, про живе звучання людського голосу та музичних інструментів.

Зустріч провела старший викладач кафедри музично – теоретичних дисциплін Л.В.Гонтова, а допомагала їй студентка 4 курсу училища Анастасія Панасенко.

19 жовтня

«Клуб школяра»
«Музика Франції»

Затамувавши подих слухали живу музику школярі Амур – Нижньодніпровського району, які вперше разом зі своїми вчителями музики завітали до консерваторії. Світла і велична музика французьких композиторів полонила душі слухачів. Чарівні звуки арфи (Ольга Голуб), флейти (Юліана Селегенєва), фортепіано (Гліб Адлуцький) та саксофона (Валерія Кібець) залишили позитивну позначку в дитячій уяві. Теплі слова подяки від учнів та вчителів почули всі учасники концерту, особливо ведучі Лариса Валеріївна Гонтова та Альона Хотюн. Сподіваємося, що сумісна робота студентів-виконавців та викладачів спонукає дітлахів на відвідування консерваторії ще не один раз. Сюди вони прийдуть за тим справжнім, чистим, позитивним, що несе в собі музика.

В концерті брали участь студенти викладачів І.О.Грузіна, Ю.Ю.Левицького, Ф.А.Денисенка та О.І.Гумен. Зустріч відбулася 19 жовтня.

Музична вітальня

Народними мелодіями наповнилася привітна зала Обласної бібліотеки для дітей 25 вересня. Це студенти нашої консерваторії донесли елементи польської, іспанської, уругвайської, японської та , звичайно ж, української національних культур до дітей, що в черговий раз зібралися в затишній «Музичній вітальні».

Перша в цьому навчальному році зустріч була сповнена позитивними емоціями, викликаними яскравим звучанням гітари в руках студентів В'ячеслава Старостіна та Олексія Тернового (клас викладача Ялози А.Г.) і самобутнім неповторним виконанням фольклорних композицій ансамблем «Калита» під керуванням Т.В.Хмилюка.

Справжнє єднання всіх учасників заходу продемонструвало спільне виконання гімну України, запропоноване одним із школярів.

Лекцію – концерт «Музика різних народів» (фольклор сьогодні) провела студентка 4 курсу училища Альона Хотюн, яку підготувала Л.В.Гонтова.

21 жовтня

«Поет танцю» (до 190 – річчя Йогана Штрауса).

21 жовтня відбулася чергова зустріч студентів – теоретиків зі школярами ЗОСШ №67 в Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей. Тема розмови зацікавила дітей, які із великим задоволенням слухали і дивилися відеофрагменти танців на музику відомого композитора. Навіть самі школярі імпровізували в парі під чарівні звуки вальсів Й.Штрауса. Зустріч провели студенти 4 курсу спеціалізації «Теорія музики» Юлія Лутаєва та Дар′я Вавжиняк (керівник Л.В.Гонтова).

3 листопада

Танцювальні жанри

З великим задоволенням діти 6 – го класу ЗОСШ №67 сприймали розповідь про танцювальну музику, побудовану за хронологією розвитку жанру. Цікавий підбір відео фрагментів тримав увагу слухачів на протязі всього заходу. Але найкраще діти сприймають живе виконання музичних творів. І ця зустріч не була винятком. Квартет саксофоністів у складі А.Прохоренко, В.Кібець, Я Печеного та В.Гаврильченка створював позитивний настрій на початку та в кінці програми злагодженим виконанням пасадобля та танго. Урочисто прозвучав Полонез К.Бомма у виконанні Владислава Сокуренка (скрипка) (партія фортепіано – Вікторія Сотникова). Ексклюзивом програми було світле звучання мандоліни (Юлія Гудак) у супроводі гітари (В′ячеслав Старостін), які виконали Іспанський танок Р.Калаче.

Діти цього класу не вперше приходять на наші зустрічі, завжди активні у процесі спілкування, часто вражають своїми інтелектуальними відповідями. Невимушена атмосфера заходу була створена ведучими лекції – концерту Світланою Рижковою та Юлією Коломієць, якими керувала Л.В.Гонтова. А студентів – виконавців готували Л.В.Солодовник, І.П.Лисогор, А.Г.Ялоза, Ю.Ю.Левицький.

Виконавська практика

Студентська філармонія

Звучить класична гітара

5 листопада 2016 року лекційна зала Центральної міської бібліотеки була вщент заповнена шанувальниками гітарної музики. 150 місць були зайняті ще до початку концерту. Усіх без винятку вихованців ( а їх аж 15) задіяли в концертній програмі викладачі академії Радзецький Юрій Володимирович та Ялоза Антон Геннадійович. Високий професійний рівень виконання показали наші студенти не тільки в сольному звучанні інструмента, а й у складі дуетів та тріо. Майже всю палітру різноманітних можливостей класичної гітари показав Юрій Володимирович у свої Сюїті «Вчитель танців», яка прозвучала на початку концерту у авторському виконанні. Досить складна музична мова твору сприймалася слухачами легко й невимушено, тому що віртуозне володіння гітарою Радзецьким Ю.В. викликало в аудиторії почуття задоволення та захвату.

Стоячи проводжала публіка молодих гітаристів в довгу концертну подорож, що буде тривати на протязі їх усієї професійної діяльності. Адже любов до сцени, яку демонструють особисто викладачі класу, та виховують її з перших кроків навчання у студентів – гітаристів, є однією з найкращих рис, притаманних справжнім музикантам – професіоналам.

Студентська філармонія в Центральній бібліотеці

Концерт студентів спеціалізації «Народні інструменти»

15 жовтня 2016 року гостями в Центральній бібліотеці були студенти спеціалізації «Народні інструменти». На одному диханні, позитивно й доброзичливо пройшла зустріч, під час якої було згадано людей, що започаткували академічне виконавство на Дніпропетровщині (Г.П.Фролов, А.Я.Штогаренко, В.І.Носачевський та ін..). Належна шана була віддана людям, що розвивали професійне навчання (О.С.Красношлик, В.І.Готвянський, Л.С.Воріна, та ін..) та активно й творчо працюють сьогодні й підготували до виступу на сцені своїх вихованців (В.О.Красношлик, С.В.Овчарова, Ю,В.Радзецький, Н.В.Хмель, О.О.Клименко, Д.Ю.Фірсік, Н.Г.Корчинська, Д.В.Жариков).

Другий концертний сезон проекту «Студентська філармонія в Центральній бібліотеці»

24 вересня 2016 року стартував другий концертний сезон проекту «Студентська філармонія в Центральній бібліотеці». Він проходитиме під гаслом «Дніпропетровська академія музики – минуле й сьогодення». Ми хочемо розказати доброзичливій публіці бібліотеки про складну історію створення нашого навчального закладу та окремих його структур, згадати імена тих людей, які творили цю історію, та показати сучасний стан вузівської фахової підготовки музичних кадрів (виконавців та музикознавців) Дніпропетровщини.

В цьому сезоні проект розширює рамки своєї роботи. Просвітницький характер лекцій – концертів викликав позитивну реакцію слухачів. Адже ведучі концертів повідомляють цікаві маловідомі факти та готують публіку до сприйняття музичних творів, попереджаючи той настрій, що пануватиме під час живого виконання. Тому у другому концертному сезоні зустрічі заплановані двічі на місяць у двох напрямках: один напрямок знайомить з історією та сьогоденням окремих спеціалізацій (це великі збірні концерти кафедр та спеціалізацій) , а другий напрямок більш вузького профілю, який дає змогу більш детально та глибоко зануритися в специфіку роботи окремих класів та викладачів.

Пропонуємо фоторепортаж з відкриття другого концертного сезону. Перша зустріч пройшла дуже динамічно і цікаво. Було озвучено основні віхи створення нашого закладу (ведучі Поліна Ніяка та Юлія Коломієць ( викл. Гужва О.П.)) та прослухано багато студентських виступів, які майстерно підготували викладачі Н.Ю.Чеснокова, О.М.Кутакова, К.Ю.Миколайко, Ю.В.Радзецький, А.А.Берсан,, Н.В.Башмакова, С.Г.Горовий, О.Є.Іщенко та В.О.Лебедь.

КОНЦЕРТ "ЗОЛОТА КОЛЕКЦІЯ"

Черговий концерт цьогорічного проекту «Студентська філармонія в Центральній бібліотеці» відбувся 18 березня. Слухачів порадували своїм натхненним виконанням кращі студенти спеціалізації «Спів» (академічного напрямку): Анастасія Карпенко, Ксенія Леонова, Катерина Яблокова, Анастасія Расторгуєва, Ігор Нещерет. Вокалісти створювали відповідний настрій у кожному музичному шедеврі разом з концертмейстерами Марією Гаркушею, Юлією Візун, Лілією Грековою. А навчили виконавській майстерності своїх студентів провідні викладачі кафедри Оксана Віталіїівна Гопка, Антоніна Степанівна Гаркуша та Віктор Якимович Гаркуша. Ведення концерту підготувала Лариса Валеріївна Гонтова, а провела концерт Юлія Коломієць.

Студентська філармонія

«Слухаємо джаз…»

Вони ще ніяковіють від бурхливих оплесків, вони ще трохи скуті у спілкуванні з аудиторією, але як комфортно і вільно вони відчувають один одного у джазових композиціях! В імпровізаціях! З яким задоволенням вони насолоджуються складними гармоніями та примхливими ритмічними малюнками! Як органічно і комфортно звучать їхні голоси та інструменти в різних поєднаннях!

Такими предстали перед публікою студенти наймолодшої спеціалізації консерваторії «Музичне мистецтво естради». Черговий концерт з циклу «Студентська філармонія в Центральній бібліотеці» відбувся традиційно в п′ятницю, 19 лютого. Повністю наповнений зал різного віку і вподобань аудиторією був єдиним у визнанні творчої майстерності наших студентів. Попри неоднозначність сприйняття джазового мистецтва у суспільстві, наші виконавці ще раз переконали публіку у його життєспроможності та необхідності в сучасному світі.

В концерті брали участь студенти – естрадники, переважна більшість яких навчається в училищі. Першокурсники (Ксенія Слободян, Олексій Бабич, Дмитро Бобровський, Нонна Аскерова, Іван Никоненко) органічно вписались в ансамблі зі студентами-випускниками (Петром Юричем, Олексієм Шкловським та Романом Обдулою). Віртуозну техніку та неординарні імпровізації показали студенти факультету – Надія Шведко, Олексій Баранов, Тетяна Струц, Дмитро Яковенко.

Готували студентів до виступу та допомагали їм під час концерту наші молоді талановиті викладачі Ольга Олексіївна Данченко, Денис Геннадійович Маленко та Ольга Євгенівна Іщенко.

Цікаво та ненав′язливо провела концерт Ганна Савонюк, з якою ретельно працювала кандидат мистецтвознавства Ірина Михайлівна Рябцева.

«Безмежний світ музики для духових інструментів»

18 грудня

Ми продовжуємо знайомити поціновувачів академічного мистецтва Дніпропетровська з роботою спеціалізацій нашої консерваторії. 18 грудня в лекційному залі Центральної міської бібліотеки відбувся черговий концерт нового проекту «Студентська філармонія». Творчий доробок виконавської майстерності презентувала спеціалізація «Оркестрові духові та ударні інструменти». Найбільша кількість інструментів, на яких вдосконалюють свою гру студенти, найбільша кількість викладачів, які навчають грати на цих інструментах, найбільша кількість концертмейстерів, які супроводжують гру, найбільша кількість різних за складом ансамблів та цілих два повноцінних духових оркестри (один з яких першим з колективів консерваторії виїхав з концертною програмою за кордон) – такий склад на сьогоднішній день має спеціалізація, яку очолює Ігор Олегович Грузін. Отже, нам є чим гордитися.

І це підтвердила концертна програма, яка складалася з 8 сольних номерів та 5 номерів у виконанні різного складу ансамблів (дуети, квартети, квінтети). 25 студентів та 7 концертмейстерів продемонстрували величезний спектр емоцій, зашифрований композиторами в бездушних нотних знаках, та прочитаний і переосмислений виконавцями, переважну кількість яких складали цьогорічні випускники.

Щирий та безпосередній прийом слухачів, бурхливі оплески та вигуки «браво», цікаві запитання під час концерту, букети квітів та слова подяки після концерту - це так важливо для нашої талановитої молоді, яку виховує і формує одна з найкращих спеціалізацій консерваторії «Оркестрових духових та ударних інструментів».

Студентська філармонія

18 вересня

У вересні стартував новий проект «Студентська філармонія в Центральній бібліотеці». Його метою є популяризація академічного мистецтва, знайомство дніпропетровської публіки з виконавською майстерністю наших студентів (в основному випускників консерваторії) та лекторськими навичками студентів теоретичної спеціалізації. Перший концертний сезон має пройти під гаслом «Музичне життя як життя» (погляд з Дніпропетровської консерваторії). Вісім концертів, які організовують різні спеціалізації, розкриють безмежний світ музичного мистецтва, покажуть різноманіття музичних стилів та жанрів.

18 вересня 2015 року відбувся перший концерт сезону. До участі в тематичній зустрічі під назвою «Опера: сучасне і майбутнє» були залучені студенти – випускники спеціалізації «Академічний спів»: Дар'я Болдирєва, Ольга Просоленко, Єлизавета Козіна, Анастасія Карпенко, Дар'я Косорукова, Микола Єфименко, Роман Гуляєв, Олена Гаштова, Олексій Таран, Вікторія Голосна та Ігор Нещерет. Була представлена робота викладачів О.В.Гопки, А.С.Гаркуші, О.Е.Школи, Ю.М.Худієнко, К.Ю.Миколайко, В.Я.Гаркуші. На натхненне виконання студентів надихала професійна підтримка концертмейстерів О.О.Павлухіної, Н.Л.Рашевської, Н.П.Костроміної, Л.В.Рибак, С.В.Біденка, Л.В.Грекової.

Організатором концерту спеціалізації «Академічний вокал» була Катерина Юріївна Миколайко, а ведучу концерту Світлану Рижкову підготувала викладач спеціалізації «Музикознавство» Лариса Валеріївна Гонтова.

16 жовтня

«Голоси крізь століття»

16 жовтня 2015 року в приміщенні Центральної міської бібліотеки відбулася прем′єра. Вперше в привітній залі бібліотеки продемонстрували свою виконавську майстерність студенти спеціалізації «Народні інструменти». Український народ є одним з найбагатших у світі за кількістю національних музичних інструментів. Студенти спеціалізації вдосконалюють свою гру як на українських національних інструментах, так і на інструментах, що мають інше національне коріння, але які отримали статус «академічних».

В програмі концерту звучала гітара в руках Гліба Кіндзерського та учениці 5 класу музичної школи консерваторії Анастасії Федотової, яка зачарувала присутніх своїм витонченим акомпанементом в дуеті зі своїм татом – Заслуженим артистом України Юрієм Федотовим. Цікаві переклади та трактовки класичної і сучасної музики показали домристи – Ганна Міхальцова та Антоніна Червонченко у супроводі фортепіано (Дмитра Чигрина). Великий спектр емоцій розкрився під час виконання оригінальних сучасних творів для цимбалів. Ніжно, таємниче, бурхливо та енергійно вигравав на цимбалах Іван Мочернюк. Окрасою програми стали виступи бандуристів. Сольні твори та сумісна гра в тріо надали концерту національної патріотичної нотки. Вікторія Кучер, Ольга Берднікова та Алла Дзюба показали високий професійний рівень підготовки та викликали бурхливі оплески вдячних слухачів. В програмі концерту були задіяні учні викладачів Ю.В.Радзецького, А.Ю.Пархоменка, В.П.Кікас та Заслуженого працівника культури С.В.Овчарової.

Багато цікавої інформації про музичні інструменти вдалося донести до слухацької аудиторії ведучій концерту Ганні Савонюк, яку підготувала кандидат мистецтвознавства доцент І.М.Рябцева. Піднесений патріотичний настрій, що панував під час концерту і залишився після нього, вдалося створити завдяки спільній злагодженій роботі всіх ланок, задіяних у підготовці та проведенні концерту.