Міжнародні зв’язки

Роман Віктюк назвав його останнім Орфеєм на землі ... 21 жовтня 2016 року за сприяння Міжнародного фонду розвитку Азербайджанської культури в Україні, в концерт-холі Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки відбувся концерт, присвячений творчості Народного артиста СРСР Мусліма Магомаєва.

Педагоги та студенти спеціалізацій академічного і естрадного вокалу з великим інтересом поставилися до підготовки цього свята музики. Адже дивовижний за красою баритон цього полістилістичного співака лунав і в найскладніших класичних оперних партіях, і в перших радянських рок-н-ролах, і в зачарувавших своєю поетичністю естрадних піснях.

Простір у виборі програми для цього концерту був воістину неозорий. Було вирішено представити в концерті два блоки музичних творів. Академічне відділення концерту відкрив Юрій Субот, виконавши пісню А.Пахмутової "Мелодія". Арії з опер В.А. Моцарта "Весілля Фігаро" і "Дон Жуан" подарували численним слухачам студенти Сергій Лоза і Євген Злотницький. У виконанні Тимура Кулієва неймовірно чуттєво прозвучала композиція на італійській мові "Мені не забути". Роман Супряга натхненно заспівав твір Талья Феррі "Пристрасть". Чарівна Катерина Яблокова майстерно розкрила зміст пісні, автором якої є М. Магомаєв - "Весняний край - Азербайджан". Коли Євген Злотницький заспівав ліричну пісню А.Бабаджаняна "Не поспішай", серця слухачок на мить завмерли і затріпотіли невимовною і так солодко незбагненною жіночністю. Завершував академічний блок концерту дует Є. Злотницького і Е. Яблокової з твором В. Кьяра "Болеро".

В естрадному відділенні концерту на сцену вийшов Біг Бенд академії, під керуванням художнього керівника і диригента Юрія Паламарчука. Усі наступні композиції супроводжувалися потужною оркестрової підтримкою. Ольга Жукова виконала на роялі в супроводі оркестру "Ноктюрн" А.Бабаджаняна. Цей твір по праву вважається гімном любові. Марія Дуленко і Владислав Таранцов представили слухачам композицію Є. Доги "Мені приснився шум дощу". Справжній подарунок усім жінкам в цей вечір зробив Вадим Кочетков, натхненно виконавши пісні "Дякую тобі" А.Бабаджаняна і "Три роки ти мені снилася" Н. Богословського.

І ось на сцені ведучий педагог естрадно-джазового вокалу Юлія Писаренко. У дуеті з В. Кочетковим лунала композиція, в своєму роді- візитна картка Мусліма Магомаєва "Синя вічність". Голоси виконавців, переплітаючись і розливаючись гранями тембрового колажу заповнили зал. Здавалося, що траєкторія концерту досягла свого апогею в емоційній і образно-драматургічної кульмінації. Але, фінал - був ще попереду!

Арно Бабаджанян - "Поверни мені музику". Це чудовий твір у виконанні Ольги Іщенко та вокального ансамблю під керуванням Юлії Писаренко увінчала концерт, яскраво завершуючи святковий вечір.

Студентки Е. Яблокова і М. Дуленко були нагороджені сертифікатами на отримання стипендії від Міжнародного фонду розвитку азербайджанської культури в Україні ім. М. Магомаєва "ФРАК".

Особливі слова подяки хочеться висловити творчим організаторам концерту, а саме О. Гопці, Ю. Писаренко, Ю. Паламарчуку, а також концертмейстерам: Е. Павлухіній, М. Гаркуші, О. Жуковій; студентам, їх педагогам, і, звичайно ж, нашим дорогим слухачам.

У концерт-холі Дніпропетровської академії музики ім М. І Глінки відбувся концерт Ольги і Наталі Пасічник, які виступили з різноманітною програмою вокальних мініатюр. Були представлені твори В. А. Моцарта, Ф. Шуберта, Ф. Мендельсона, М. Лисенка, В. Косенка, К. Шимановського. Вибудуваність концерту, блискучий ансамбль, абсолютну відповідність виконавських прийомів і розуміння авторського стилю відрізняли виконання сестер. Особливо вразила слухачів яскрава і точна трактування пісень Мендельсона, насичена різноплановими нюансами, розкриттям мелодійного багатства композитора. Досить рідко виконуваний цикл польського композитора Кароля Шимановського пролунав у всій своїй оригінальності і національної самобутності. Слухачі тепло вітали гостей, неодноразово викликаючи їх на «біс».

18 жовтня Ольга Пасічник провела майстер-клас зі студентами академії, А. Шевчук, Т. Любчич, А. Міщенко, Н. Миколайчук та іншими. Співачка звертала увагу на орфоепічні норми мови, на можливості вирішення технічних вокальних проблем для кожного студента, на культуру ведення звуку, на роботу з концертмейстером. Слухачі із захопленням спостерігали за тим, як змінюється розуміння і слухання студентами виконуваної музики. Без всякого сумніву, майстер-класи такого високого рівня демонструють те, що багатопрофільність і ерудиція співачки, її вміння працювати і вчитися - якості європейської вокалістки.

Відкритий майстер-клас корпорації YAMAHA

Символічним завершенням 2015 – 2016 навчального року постав відкритий майстер-клас корпорації YAMAHA, який пройшов 26 травня 2016 року у залі вокально-хорової майстерності Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки. Величне звучання труби, яке постало центром уваги відомого японського інструментального майстра Тазухіко Мізутані; заслуженого артиста України, знаного трубача Андрія Ільківа та численних студентів, викладачів полонило професійну допитливість музикантів одразу декількох поколінь. Поради викладача, побажання студентам, творче натхнення всім присутнім у концертній залі дарувало надію на яскраві творчі звершення у майбутньому навчальному році Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки.

У рамках тижнів Німеччини в Україні до консерваторії завітали учасники квінтету дерев’яних духових інструментів „Pentanemosˮ

24 вересня 2015 року в Дніпропетровській консерваторії ім. М. Глінки відбулась подія, яку за формою проведення можна упевнено назвати унікальним звершенням з числа багатьох культурно-мистецьких заходів навчального закладу. У рамках тижнів Німеччини в Україні до консерваторії завітали учасники квінтету дерев’яних духових інструментів „Pentanemosˮ – Ханна Петерманн (флейта), Дирк Каммерер (гобой), Клаудія Зауттер (кларнет) та Хакан Ісіклер (фагот). Нажаль, валторніст квінтету Крістіан Лофрен за станом здоров’я не зміг прийняти участь у даному візиті.

Одночасно у чотирьох аудиторіях спеціалізації „Оркестрові духові та ударні інструментиˮ пройшли відкритті заняття німецьких музикантів зі студентами консерваторії. Творча атмосфера кожного майстер-класу вирізнялась не лише активністю мистецького порозуміння, різноманіттям виконуваного репертуару, його художньо-інтерпретаційними особливостями, але й яскравим висвітленням ряду технологічних питань. Зокрема, Клаудія Зауттер торкалась питань постановки губного апарату, визначаючи найоптимальніше положення верхньої та нижньої губ кларнетиста. Вправи на точність відчуття професійного виконавського дихання неодмінно стануть у нагоді багатьом студентам, а також викладачам. Елегантність та природність звучання, позначені активізацією роботи вокально-резонуючого компоненту виконавського апарату музиканта-духовика позначались увагою фаготиста Хакана Ісіклера. Питання відповідності повітряного тиску мінімальному звуковому отворові гобойної тростини розкривав гобоїст Дирк Каммерер. Технологічні тонкощі гри на флейті, що унеможливлюють появу надлишкового свисту в каналі інструмента, надмірного висвітлення його тембру, розглядались Ханною Петерманн.

Наступного дня німецькі музиканти представили камерно-інструментальні твори Ж. Ібера, Р. Вагнера, Д. Мійо та інших композиторів у Дніпропетровській філармонії ім. Л. Когана. Приємно було спостерігати на концерті й учасників щойно минулих майстер-класів – студентів консерваторії.

Безумовно, творчі контакти, які зав’язались у німецьких виконавців зі студентами та викладачами Дніпропетровської консерваторії ім. М. Глінки дадуть позитивні наслідки спілкування, які неодмінно будуть представлені у вигляді примноження естетичної краси інтернаціонального, міжкультурного діалогу музикантів.

Майстер-клас Андрія Бєлова

Всесвітньо відомий скрипаль, професор Вищої школи музики у місті Грац (Австрія) Андрій Бєлов, у рамках „Днів Німеччини” на Міжнародному фестивалі музичного мистецтва „Музика без меж”, провів майстер-клас зі студентами спеціалізації „Оркестрові струнні інструменти” та лекцію з особливостей ансамблевого виконавства у квартеті струнних інструментів. Андрій Бєлов, маючий багатий досвід музикування у квартеті ім. К. Шимановського, надав студентам консерваторії ім. М. Глінки корисні професійні поради, створивши зустріч з молоддю незабутнім творчим звершенням для всіх її учасників.